Hromadný approve na crowdinu - bookmarklet

crowdin

(Martina Rubešová) #1

Ahoj mí drazí korektoři.

Všechny Vás moc chválím, jde Vám to hezky od ruky! :slight_smile:

Určitě to znáte, cvičení (nebo článek či popisky) je téměř celé správně, a vy na Translation Portalu (TP) klikáte a klikáte na approvovací fajfku, je to trochu otročina, co si budeme povídat. Proto mám pro Vás vychytávku, hromadné schvalování stringů v rámci cvičení. Jak to funguje?

  1. vytvořte si záložku v prohlížeči (jako když máte oblíbenou stránku a chcete jí mít po ruce), ta bude mít název “Proofreading Crowdin” (nebo si klidně vymyslete něco lepšího :P) a adresu:
javascript:(function(){ window.open('https://crowdin.com/proofread/khanacademy/all/enus-'+location.pathname.match("/edit/([a-z]{2}(?:-[a-z]{2})?)")[1].replace(/-/,'').replace(/^pt$/,'ptbr').replace(/ptpt/,'pt')+'#q=%2F'+location.pathname.match("/([^/]+)$")[1], '_blank'); })();

(zkopírujte tam celé tyto dva řádky, javascript počínaje a středníkem konče)  1. otevřete si cvičení, zkontrolujte ho zatím jen visuálně bez klikání, případně opravte chyby
  2. máte otevřené cvičení a na liště prohlížeče klikněte na námi vytvořenou záložku (on je to takzvaný bookmarklet)
  3. otevře se vám stránka přímo na Crowdinu, kde můžete hromadně approvovat, stačí zaškrtat okénka nalevo a zmáčknout approve.

Je to super rychlý způsob na schvalování, tak prosím o to více si dejte záležet na kontrole před tím, než to odpálíte, ju? :owl:

@proofreaders


(Daniel Hollas) #2

Jen drobné doplnění, v případě Description tento postup zdá se občas hapruje. Ne všechny titles/descriptions, které vidíte na dané stránce v TP, se pak objeví na Approval stránce na Crowdinu. Je tedy třeba být maličko opatrnější.

V případě článků jsem to také zatím mnoho netestoval, takže tam se taky jistá počáteční opatrnost vyplatí.


Důležité info před začátkem překládání cvičení KA