Khanova akademie, co to je?

(Mikuláš Dítě) #1

Na otázku „co je to Khanova akademie“ mě přivedl primárně tenhle článek. Bohužel se tenhle termín objevuje docela často (například ho používá náš kontakt na MFF). Podle mě je to pokus o překlad Khan Academy, ale už jsem se setkal i s tím, že pod tímhle názvem někdo myslel nás.

Jak to budeme řešit? Chceme na tohle spojení zobrazit reklamu na Khanova škola? Nechceme na to dát awareness post na fb?

(honza) #2

Na to jsme narazili už dávno. Lidi s tím nakládají hodně volně, obzvlášť pokud znají pouze americkou verzi dříve než českou. Ti, kdo nás znají, to používají dobře, proto post na fb nemá smysl. Na tohle spojení není reklama potřeba, protože už organicky jsme na prvním místě.

(Mikuláš Dítě) #3

Jasně, právě bych nějak rád vyřešil jak se tohohle patvaru zbavit.

(honza) #4

Bohužel dokud se bude khan academy bude jmenovat khan academy tak se toho nezbavíme. Jediný způsob je přejmenovat se úplně, což minimálně v krátkém období nedává smysl.

(Mikuláš Dítě) #5

Trochu s tím souvisí tohle: https://khanovaskola.cz/vsechny-rozhovory/eric-schmidt-google-o-khanove-skole/lekce můžete to někdo přejmenovat prosím? Myslím že o kš nemluvil, spíš to bude o KA.

(Daniel Hollas) #6

Opravil jsem, včetně titulků (čekám, až se revize objeví na reportu).

(Mikuláš Dítě) #7

Super, díky, až bude na novém vyhledávání celá kolekce co je teď na webu, tak kdyžtak nahlásím další :slight_smile:

(Mikuláš Dítě) #8

… Khanova akademie obsahuje soubor výukových kurzů …

(Daniel Hollas) #9

Myslím, že můžeme být rádi, že nás pojmenovali dobře :wink: