Překlad obrázků - shrnutí


(Martina Rubešová) #1

Jak na překládání obrázků ve cvičeních?

Tady je oficiální návod:


Já osobně jsem ho dlouhou dobu nechápala správně, proto zakládám toto téma, kde se to pokusím zkoncentrovat a ujasnit.

Jsou 3 typy obrázků. První je lehce přeložitelný z překladatelského prostředí, ten tady řešit nebudu. Budiž příkladem cvičení https://www.khanacademy.org/translations/edit/cs/math/e/make-picture-graphs-1:

Pak tu jsou ale další dva typy, které dělají problémy, nejdou přeložit rovnou… Jak poznáme který je který? Je to podle tvaru jejich odkazu.

Tedy zaprvé takzvaný “grafie” typ. Ten má tvar například takovýto

> ![](https://ka-perseus-graphie.s3.amazonaws.com/4c12ae380fa6ec4951422698d27264a1c7feca16.png)

…to zvýrazněné slovo “graphie” je tam klíčové:


(obrázek lze najít v tomto cvičení https://www.khanacademy.org/translations/edit/cs/math/e/addition-and-subtraction-word-problems-within-100--level-1)
V tomto případě postupujeme následovně, klikneme na tento odkaz: http://graphie-to-png.kasandbox.org/. Dole je kolonka, u které je napsáno Load rendered image. Do ní chceme nakopírovat daný odkaz. Poté klikněte na load a načte se nám toto:

Tady je třeba se prokousat kódem ve sloupci vlevo a přepsat, co potřebujeme. V našem případě chceme přepsat palce na centimetry. Takže se podívám, kde je napsáno “ft” a to přepíšu na “cm”.Poté zmáčknu regraph (nebo ctrl+R), zkontroluji výsledek a na pak kliknu na convert into an image Vygeneruje se mi nový odkaz, který následně jen vložím do překladatelského portálu místo toho starého a je to :slight_smile:

Poslední typ je nejkomplikovanější. Poznáme ho tak, že má v odkazu slovo “images”, takže například
![](https://ka-perseus-images.s3.amazonaws.com/e0c5463932184804b2dd82fab8cdd253d3ea7843.png)
ve cvičení https://www.khanacademy.org/translations/edit/cs/math/e/make-bar-graphs-1:

Pro tento typ je potřeba mít speciální práva pro upload obrázků. Pokud na něj narazíte, tak mě prosím kontaktujte. viz samostatném diskusním vláknu.


(Daniel Randula) #2

Slušný návod :slight_smile: jen doplním, že u typu obrázku “graphie” je dobré po jeho načtení používat ctrl+F, abychom našli náš výraz, který chceme předělat. Většinou bude uveden hned zezačátku a uvozen "label([7.2,3.75],“41 \text{ ft}”