Problém s $ (dollar sign)


(Daniel Randula) #1

Překládám
https://www.khanacademy.org/translations/edit/cs/math/e/multi-step-word-problems-with-whole-numbers. Bohužel mají u částek znak dolaru, a nemůžu ho nijak odstranit (poruší to formátování)
Problem_crowdin

Ať oddělám jakýkoliv znak z těch dolarových, neumí to s tím pak pracovat


(Markéta Matějíčková) #2

obrazek

obrazek


(Daniel Randula) #3

Právěže ne, zkoušel jsem odstraňovat různé kombinace, ale třeba mi nějaká uniká


(Markéta Matějíčková) #4

Dane, mně to šlo to i uložit:

Ale budu ráda, pokud k tomu někdo zjistí a napíše víc.


(Daniel Randula) #5

Máš pravdu, já už asi dostatečně nebyl bystrý včera večer :slight_smile: Já přehlédl ta lomítka, Martinka už mě na to taky upozornila.
Díky tobě i Martince


(Daniel Hollas) #6

Ještě dodám vysvětlení.

Cokoliv uvnitř $ $ značí nějaký matematický výraz. Aby ten editor poznal, že chceme vložit opravdu znak dolaru, tak mu to musíme explicitně říci, k tomu slouží ty dvě lomítka před tím.

Čili správněji formulované řešení je: smazat \\$ uvnitř matematického prostředí.

(mimochodem, i cokoliv uvnitř $ $ zde na fóru značí vzorce v \LaTeX. Aby se mi ty dollary zobrazily v této zprávě, tak jsem před ně musel dát jedno lomítko)

Pokud měníme měnu, tak pokud by ideálně bylo vhodné i změnit hodnoty, aby to hodnotově sedělo na české koruny. (je otázka, zda rovnou nepoužívat eura, třeba k nim časem naše republika dojde, a pak to budem muset předělávat :smiley: ). Zrovna u tohohle příkladu to ale moc nejde, neboť nemůžeme změnit hodnotu výsledku, který se tam zadává do numeric-input boxu. Pokud by ta odpověď ale byla multiple choice, tak by to šlo. Tj. změnit zadání a adevátně i výsledek.