Co umí editor nových cvičení

Zde budu psát co všechno umí editor na cvičení. Dále zde budeme já a @Ota (a kdokoliv bude chtít) diskutovat o cvičeních z matematiky.

Přidal jsem podporu pro vázané proměnné. Je to udělané tak, že proměnné můžou záviset na proměnných definovaných výše.

To se hodí třeba když je cvičení na odčítání: Pepík má 10 až 20 jablek a chce jich 1 až {počet jablek} někomu dát. Kolik jablek mu zbyde? Bez závislé proměnné by buď počet jablek dal definovat jako 1 až 20, což by mohlo vést do záporu, nebo by bylo nutné maximální počet jablek co odevzdá naplánovat tak, aby byl vždy menší, než nejmenší počet jablek co kdy má. Závislé proměnné jsou mnohem elegantnější.

1 Like

Přidal jsem podporu pro ohybání slov ve cvičeních

Se uživatelům zobrazí náhodně jako jedno z


1 Like

Navrhnul jsem architekturu na nové druhy cvičení a implentoval jsem na vyzkoušení druh odpovědi „výběr jednoho z několika“:

Jsem na to pyšný protože to podporuje proměnné, stejně jako skalární otázky (resp. odpovědi). Takže jde udělat něco v tomhle stylu:

Reálný příklad kde se to třeba dá použít je tento:

A takovéhle cvičení jde ještě vylepšit a udělat ho úplně generované:

Implementoval jsem nápad co vymyslel @Ota, generování (vázaných) dat z tabulky:
Mimo jiné to půjde dobře použít na chemii co má v pládu dělat @danekhollas :smile:

http://recordit.co/wcn1jXAVu7

1 Like

@danekhollas přidal jsem tam mhchem latex package, bude to stačit na všechno (kromě doplňování per. tab)? Co jsem já psal protokoly atp. tak mi myslim nikdy nic nechybělo, ale znáš to mnohem líp.

2 Likes