Informace o schématu (garant a zdroje)

Na stránce schématu by mohlo být kdo se o to stará a z jakých youtube kanálů je tam za obsah

  • dodá to důvěryhodnost (když budou ty profily správců dobře napsané)
  • budeme mít někde ty zdroje

Představoval bych si to asi takhle:

s tím, že ty profily budou nějaké dobře jednotně napsané profily někde tady na fóru. Odkaz bude na zdroj, zpravidla tedy na youtube kanál.

Ano nebo ne a proč? (Credits na závěru videa jsou v plánu taky, ale to je něco jiného)

3 Likes

Považuji to za dobrý nápad. Nedostatky a dotazy tak mohou lidé psát přímo odpovědným osobám.

Musí s tím ale souhlasit všichni.
@Marketa @danekhollas @LenkaF @Marek @michala_kreys @Milan @Olga

Nesouvisející: Připomínám, že noví lidé často přehlédnou schéma pod tlačítkem a klikají rovnou na Pokračovat, což je zmate, protože se ocitnou někde a neví, jak se tam dostali. Šla by ta bílá část zúžit? Jak by to vypadalo? Nebo napadá tě, jak více zvýraznit obsah pod bílou částí? Možná by tam tlačítko být vůbec nemuselo. (Stálí budou pokračovat proklikem z profilu. Nové to mate.) Btw. stálí uživatelé by po přihlášení mohli už teď rovnou padnout do svého profilu (pokud se přihlašují na home-page).

1 Like

S Mikulášovým návrhem souhlasím.

V této souvislosti bych také navrhoval zavést k videím popisek “Kvalitu titulků zkontroloval(a) …”, případně jednoduše “Titulky k tomuto videu musí být ještě zkontrolovány správcem tématu”.

Za mne ano, proč tam musí být ten zdroj?

Nemusí, ale tak asi by to bylo dobré, ne? Resp. máme důvod to nezdrojovat?

Update: resp. takhle, vim že to odporuje tomu co tady hlásám, tzn. že tam nemá být zbytečný clutter, ale zrovna v tom případě to jednak bude vypadat líp než kdyby tam byl jenom správce, ale hlavně myslím, že by bylo slušné tam ty zdroje mít (i vůči uživatelům i autorům).

1 Like

Také souhlasím s Mikulášovým návrhem.

Problémem by mohla být praktická stánka věci: Některá schémata mohou využívat různé zdroje a jejich vyjmenovávání by muselo být kompletní, abychom částečným vyjmenováním zdrojů uživatele neuvedli v omyl. Také nám to bude odvádět uživatele z webu.

Tato informace by mohla být spíše v kredits.

1 Like

Dobře, v tom případě uděláme u schématu jenom správce. Zatím vymyslím jak udělat co nejlíp na fóru ty profily.

To je pravda, ale zatím takových schémat bude zatím málo (asi jen ty dějiny umění, ne?).
Tam se dá napsat:
např. Khan Academy, Smarthistory a další

Líbí se mi na tom, že studenti, co si zvykli na Khana/Cruise/Greena, uvidí zdroj na první pohled.

Vidím, že @mikulas se už rozhodl, tak to nechci komplikovat :wink:

Spíš než rozhodnul jsem v tomto případě ustoupil protože je mi to dost jedno a nechám si dohadování na někdy jindy :smiley:

Taky si myslím, že by zdroj u schématu mohl být, ale Ota si pořád představuje nějakou utopii jak to bude za 10 let vypadat, whatever.

Heej :smile:.

No, už teď máme i vlastní videa a netuším, jak nás v tom výpisu citovat. Mimochodem, jak uživatel rozezná jaké video je z jakého zdroje? U Crash course a Khan Academy je to jasné, ale někdy tam není slajd s autorem atd.

No, prostě mi u tohoto řešení nabíhají otazníky.

Jsou podle mě tyhle možnosti. Buď bude

  • speciální thread pro každé schéma, kde bude moct správce dopsat libovolné další údaje (třeba zdroje), výhody jsou
    • freeform,
    • je to víc o schématu než o autorech (což je asi dobře, ale nechtěl bych upozadit description)
    • nevýhoda je že
  • speciální thread o každém správci
    • je to promo pro správce
    • nevýhoda je že tam není prostor pro žádné údaje o schématu
    • je to takové nesystémové
  • odkazovat rovnou na profil uživatele na fóru

Co jako editoři preferujete?

Tvořit extra stránku pro kážde schéma je podle mě v tuto chvíli zbytečný overhead.
Takže jsem asi pro odkaz na fórum.

1 Like

Souhlasím, v tom případě bych tě Dane zneužil jako pokusného králíka. Vyplň prosím ve svém profilu nějaké info a okomentujeme co si myslíme, že by tam mělo být a co ne. Ideálně sem pak hoď nějakou šablonu, ať to pak ostatní můžou udělat stejně.

Jsem pro variantu 1.

Varianta 2 je minimalistická, ale jak říkáš nesystémová.

Varianta 3 myslím, že je dost nepřehledná. Od profilu je to k nějaké akci uživatele daleko.

Prosím všechny správce schémat, ať si vyplní v profilu na fóru informace o sobě (profil, nastavení, O mně). Rád by během následujícího týdne na stránku schémat vaše jména přidal.

@Ota, @Olga, @Marketa, @danekhollas, @michala_kreys, @Milan, @LenkaF, @Marek

A nějaký vzor od Dana bude? Nebo máme prostě napsat cokoli? Ať to pak ale není každý pes jiná ves…

1 Like

Myslel jsem, že bude. Zatím není, tak tam něco napište. Imho to nebude potřeba sjednotit, hlavně tam něco napište a zveřejníme to. Ten text není důležitý, jde o to jméno u schématu.

No, já popravdě řečeno maličko tápu, co tam vlastně má být. Respektive co ted návštěvník, který se tam dostane, bude očekávat??

EDIT: Ale především jsem ten nejméně povolaný k dělání nějakých takových slohových výtvorů, zabere mi to vždycky spoustu času. Možná bude nejlepší, když něco každý napíše, a pak to můžem sjednotit dodatečně podle toho, co se nám bude zdát dobré.

Mimochodem, ná té stránce o uživateli je docela hodně nepřeložených stringů
(např. [cs.user.private_message ), to bude asi třeba opravit před tím, než tam přidáš ty odkazy.