Jak udělat nahlašování chyb pro běžné uživatele

ooops, myslela jsem si, že “right click” na video umožní zkopírovat YT kod, přes něj se lze dostat k AJ názvu, který už na Amara stačí. Ale máš pravdu nejde to.

Po “right click” musím
-vybrat “view page source”
-vybrat YT kod z info o obrazku,

  • jit na YT, do vyhledavače zadat kod,
  • pak zkopirovat nazev videa,
  • jit na Amara a zadat nazev,
  • vybrat video česky, začít novou revizi.

@mikulas @ota Máme to tak složité schválně? Je jasné, že na KŠ by měla být jen odkontrolovaná videa, ale nějaký ten překlep v titulcích zůstává i přes veškerou snahu.
Přes report se dostat k revizi schválené před půl rokem taky celkem trvá.

Z toho co tady píšete je zřejmé, že se to musí výrazně zjednodušit, jinak to lidi opravovat nebudou.

Psaní korektorům taky není dostatečně jednoduché, navíc celá procedura stojí dvakrát více lidského času.

V Plzni hlavní výtka co zazněla, tak byla kvalita češtiny. Je nereálně, aby se při současném poměru korektoři/videa něco rychle změnilo, takže potřebujeme, aby nám lidé pomohli. Otázka je, jak to konkrétně udělat. Původní plán snad byl umožnit přímé úpravy titulků? Rychlé dočasné neelegantní řešení by byl přímý odkaz na Amaru ( @Mikulas mě za tento návrh zabije :smiley: ).

Nerozumím, normální uživatel to dělat nebude – pošle nám buď url z khanovy školy, nebo nám řekne název videa. Oboje je unikátní stačí.

Editoři mají na stránce videa rovnou odkaz do editoru, kde youtube id je.

Souhlasím, že to by bylo rychlé řešení, ale Amara je tak špatná, že bych to raději nedělal. Promyslím jak složité by tam bylo dát nějaký odkaz na formulář na nahlášení chyby přes dm tady na fóru těm správcům co jsou přiřazení k těm schématům.

1 Like

Na stránku videí přibyl nový odkaz „Nahlásit chybu“.

Záměrně není úplně nápadný, může to zmáčknout kdokoliv (tedy nejen registrovaní uživatelé). Věřím, že to nebude problém – pokud bude, dáme to jenom pro registrované.

V tomto tématu se automaticky vytvoří příspěvky s odkazem na video, časem chyby atp.
https://forum.khanovaskola.cz/t/nahlasene-chyby/755?source_topic_id=754

Díky tomu, že aplikace ví kdo jí spravuje, rovnou vám dá i mention, takže si nestane, že nahlášení přehlédnete.


Ukázka jak takové nahlášení vypadá:

https://forum.khanovaskola.cz/t/nahlasene-chyby/755/8?u=mikulas&source_topic_id=754

Všimněte si, že je tam čas, uživatel a jeho zpráva, odkaz na video v tom konkrétním čase, kontext (věty před a za tím nahlášením) a odkaz na report.

1 Like

Jé, ono to fakt funguje a někdo to používá :blush:

2 Likes

Opraveno. Asi bychom se měli domluvit, jak si dáme najevo, že to někdo opravil. Report má tak den zpoždění a oklikávat se mi to nechce. Navrhuji, že člověk, který to praví to lajkne a tím dá najevo, že je to vyřízené.

Lajkujte tento příspěvek pro souhlas a na znamení, že jste to četli a vzali na vědomí.

3 Likes

Super. @mikulas Dá se nějak poděkovat, těm co to hlásili?

@Mikulas
Mám potíž - nevidím to místo / tlačítko, skrze které se dá chyba nahlásit. Může to mít nějakou souvislost s tím, že se na videa dívám z iPadu? A nebo je chyba na straně přijímače (tedy moje slepota je na vině… :-))
Díky za odpověď,
Hezké dny
Šárka

1 Like

Mockrát díky za upozornění, máš pravdu, že se to zobrazovalo jenom na velkých obrazovkách.

Upravil jsem to a teď by to mělo být úplně všude. https://www.dropbox.com/s/45o2wgbdc0ycv3p/Screenshot%202015-05-26%2009.22.30.png?dl=0

2 Likes

@mikulas nahlaseno omylem (chybejici message)? Ted je tlacitko primo pod videem, je neprehlednutelne, ale asi je snadne se ukliknout

  1. Do toho automatického vlákna prosím nepiš, je to zbytečně nepřehledné.
  2. Neměl by to být problém, když se v tom prvním dialogu dá cancel, tak se to nepošle. Když se to časem ukáže jako moc spamované, tak to vyřeším.

Bylo tam toho koukám víc, než jsem si předtím všimnul. Upravil jsem to a pokud je to problematické nahlášení (to si nechám pro sebe co to znamená) tak se do toho seznamu co vidíte na fóru nepřidá.

Přidal jsem ke každému novému reportu možnost označit ho jako vyřešený. Je tam (resp. bude až někdo nahlásí něco nového) prázdný checkbox; po vyřešení na to klikněte a označí se to takto:

cc @Ota

2 Likes
  • dá se nějakým způsobem poděkovat těm, co chybu nahlásili srozumitelně
  • dá se poslat dotaz těm, co reportují nejasně?

Pokud nejsou přihlášení, tak to asi nepůjde, ale pokud přihlášeni jsou, byla by taková funkce fajn.

Jo promiň to jsem zapomněl odpovědět. Teoreticky se to dá, ale není to teď naprogramovaný. Děkuju ale v těch zprávách při reportování, další není na takovou drobnost potřeba. Pokud někdo má něco většího, napíše to na fórum nebo do emailu a tam je určitě možnost poděkování personalizovat.

This topic was automatically closed 3 days after the last reply. New replies are no longer allowed.