Nové featury na webu

Do tohoto postu budu posílat vylepšení webu která jsou pro uživatele (tzn. ne o editoru cvičení atp.). Můžete je prosím vždy poslat na sítě? Jeslti je něco co na fb musíme mít, tak to jsou tyhle typy informací. cc @Olga, @Honza

Přidal jsem vylepšení vyhledávání

https://khanovaskola.cz/vyhledavani/?hledat=nerovniec

1 Like

Samozřejmě, díky moc :slight_smile:

Cool. cool cool cool. Vzato na vědomí.

Zprovoznil jsem přehrávání na mobilních zařízeních, konkrétně na iPadu teď jdou pouštět videa i s titulky (což je docela zázrak). Na iPhone jdou pouštět videa, ale nejdou tam titulky (a nejde to vyřešit jinak než vlastní aplikací), což ale netřeba na sítích zmiňovat :blush:. Hádám že na jiných než iOS zařízeních to taky bude fungovat, ale netestoval jsem to.

(Update: abych byl přesný, na iPhone to nejde, protože od iOS 8.0.2 tam je chyba / odstranili možnost použít speciální atribut, kterým šlo vynutit aby se video nepřehrávalo ve fullscreen, takže tam šli přes to dát titulky. Teď to nejde a pokud to neopraví/nevrátí, tak to nikdy nepůjde. Na starších iOS by to jít mělo, ale ty už takové zastoupení nemají a netestoval jsem to.)

Takže napsat, že zprovozněno pro iPad?

Jop, a asi bych se nebál napsat tablety a konkrétně zmínit i iPad.

Rozšířil jsem výsledky vyhledávání o čas a odkazy na video startující od toho času

2 Likes

Love it … (jen aby měl příspěvek 20 znaků)

Mohli bychom zavést komentáře u videí? U Khan Academy je to hojně využíváno.

Komentáře u videí byly v dlouhodobém plánu. Tj, že mnoho jiných věcí mělo přednost. Jak moc a jestli je reálné zavést komentáře v dohledné době ví @mikulas.

V každém případě správa těchto komentářů vyžaduje každodenní práci… :frowning:

Ano, je to dobrý teoretický nápad, ale nebudeme to dělat, protože by se o to nikdo nestaral.

Hlavní argument v tuto chvíli proti byl myslím ten, že v současné době máme spoustu videí, ale jednotlivá videa mají většinou malou sledovanost, takže by se to asi neuživilo…

Jak navýšit sledovanost videí souvisí s tím, co nabízíme, co tedy lidi přivede k nám.
Musíme si o tom dát společnou diskuzi. Chceme li dostávat lidi k nám, musíme nabízet výborný produkt a bla bla, vem si, ze khan academy např. monitoruješ svůj pokrok v ucení a jen to te tam drží (treba mně)
Komentáře samozřejmě vyžadují správu - kapacita na to u nás není asi, padlo by to na správce kategorii. Což si neumím představit třeba pro matematiku :smiley:

Jinak toto navrhla další nadšená fanynka KS -Zuzka Procházková, nastupuje na MatFyz, dělala pro nás korekce matiky a fyziky. Sama je aktivní v e-learningové platformě )nevzpomenu si ted), přirovnala bych ji k Matyášovi :smile:

Je správné, že nad tím přemýšlíme, ale nejprve musíme dotáhnout alespoň základní věc a tou jsou kvalitně přeložené výukové materiály, které dávají hlavu a patu. Pak na tom lze stavět s dalšími vychytávkami. Jsem rád, že se teď soustředíme na korekce a že jsme v nich hodně postoupili, protože to mi teď přijde nejdůležitější.

3 Likes

Obsah a jeho kvalita. Dokud nebudeme mít videa v češtině tak nemá cenu dělat nic dalšího.