Rychlokurs dějiny - existující titulky

Ahoj,

včera jsem se rozhodl, že bych zkusil něco přeložit.

Zaujalo mě video o Egyptě ze série Crash Course: World History. Série se mi zalíbila, tak jsem se podíval na její YouTube kanál. Zjistil jsem, že prvních 10 videí má české titulky a napadlo mě, že by se daly použít.

Na serialzone.cz je kontakt na jejich tvůrce.

1 Like

Super nápad, díky za tip!

@Marketa Zkusíš jim napsat nebo mám já?
Třeba bychom mohli navázat i nějakou spolupráci, že by třeba revidovali titulky co už máme nebo tak něco.

Otázka je, zda jim můžeme recipročně nabídnout naše titulky, které oni tam nemají…

Dane, prosím napiš jim, vypadá to dobře :slight_smile:

Jinak samozřejmě moc děkujeme za zájem o překlady. :smile:
Kdyžtak teda můžeš zatím překládat, co nemají na serialzone.

Také by tě mohlo zajímat, že na Khan Academy jsou také další videa z rodiny Crash Course,
konkrétně Biologie a Ekologie

Díky.
Začal jsem překládat “Wait For It… The Mongols”, docela sranda :smile:.

O videích z Biologie a Ekologie vím a časem se na ně snad podívám.

Na serialzone chybí 10. díl, který na YouTube přeložený je, ale autoři by ho měli mít u sebe.

2 Likes

Zdravím :slight_smile:

Tady překladatel a hlavně tedy koordinátor naší skupiny, která překládá/ala na SerialZone.cz.

Titulků ke Crash Course máme udělaných už hodně - s plným přečasováním a korekcí máme 15 dílů, pak máme ještě přeložených pár dílů, specificky díly 16-21 a 24.

Momentálně bych měl pracovat, ale jak skončím, pošlu Danovi všechny komplet hotové titulky, co máme - titulky ze SerialZone pokud vím nejsou aktuální, od té doby na nich ještě proběhli nějaké úpravy :slight_smile:

4 Likes

Super! Už jsem nahrál všech 17 titulků, u dvou ještě musím opravit časování/kódování znaků.

@Mikulas Prosím tě, schovej na reportu kategorii Crash Course: world history, ať na tom lidi zbytečně nedělají.
Díky.

2 Likes

Nevadí, alespoň jsem si to vyzkoušel. Pokusím se přeložit něco z jiného Crash Course.

1 Like

Jo, za ty Mongoly se omlouvám :frowning: Stejně tak všem ostaním, kdo měli rozdělané nějaké titulky.
Nedodělané titulky jsem přemazal. Již hotové titulky jsem nechal jak jsou, abych nedemotivoval původní autory.

Ok udělám : ) dostanu se k tomu dneska večer

1 Like

UPDATE: Už je u nás asi 33 videí, a minimálně na dalších 4 se pracuje, takže to vypadá velmi dobře. :smile:

2 Likes

UPDATE:
Momentálně je u nás asi 34 videí, jedno čeká na opravu (Revoiluce v Číně).
Report nabízí 5 videí k překladu, nejsem si teď jist, kam zmizela zbylá 2 videa…
https://report.khanovaskola.cz/translate/cs/filter/Arts%20and%20humanities/History/Crash%20Course:%20World%20History

@Mikulas_Poul Jak to vypadá u vás? Zastavil jsem na Amaře překlad videí o Benátkách , Kyjevské Rusi, a Kolumbovi,
s tím, že je máte rozdělané vy. Budete je dodělávat nebo ty překlady můžu “otevřít” ?