Smazání nefunkčního videa

Toto video na KŠ je soukromé, a proto i nefunkční.
https://khanovaskola.cz/nasobeni-a-deleni/nasobeni-4-dvouciferne-krat-jednociferne-cislo/lekce

Nějaký jednoduchý způsob jak odstanit video z KŠ?

Dříve fungovalo dát na KŠ “UPRAVIT” a nahradit úplně jiným nově přeloženým videem (přepis i YT id).
Zatím bylo potřeba udělat to tak 3 krát. Snad se tak dá postupovat i teď. Jakmile se rozběhne report, můžeš vyzkoušet…

Videa jsem na Mikulášovu radu nikdy nemazala.

Jenomže já vůbec netuším co to je za video - jak se skutečně jmenuje, jaké má id na Reportu atd. Nevím čím ho nahradit.

A vůbec netuším, jak se web zachová, pokud toto video nahradím úplně jiným novým videem a obejdu tak Report.

Mělo by stačit jen přepsat tabulku níže. Hned jak Mikuláš nastaví report po upgradu Amary, ověříme a přepíšeme.

Přepsat čím?

  1. Nevím jak najít to samé video s jiným YT id.
  2. Video, které už v databázi (na webu) je, tam vložit nemohu. Web to nedovoluje.
  3. Pokud najdu nové video v této kategorii (které na KŠ ještě není) a přidám ho tak jak navrhuješ místo s pomocí Reportu, jak se web a Report zachovají? Natáhne si to Report nebo bude možné video přidat přes Report podruhé (což by bylo špatně).

Edit:
ad 2. Nápad totiž byl, že by se videa se stejným YT id mohla stáhnout do jednoho záznamu, kde bude vyplněno více Kategorií (viz tvůj obrázek). Pak by se dalo smazat lehce tak, že smažeš výskyt v jedné z kategorií. (Web vyžaduje, aby video bylo alespoň v jedné kategorii. => Smazáním kategorií smazat video z webu nelze.)
ad 3. Když Mikuláš změnožnil přidávání videí přímo přes KŠ (nefunguje volba Přidat video - snad víš o čem mluvím), tak k tomu mohl mít praktický důvod (ne jen to, aby vynutil používání Reportu :smile: ).

Přepsat čerstvým překladem (který ještě na Kš není) - klidně z jiné kategorie, ta se dá přepsat taky.

Naprosto souhlasím, že se předem zeptáme Mikuláše. Jen jsem psala poslední použitý (a funkční) postup.
Ted ma prioritu report, Amara si na zasadni zmeny nemohla vybrat horsi dobu :frowning:

Mazat video z principu není dobře, protože na něj někdo odkazuje. Dělá se to tak že ta stránka se nechá akorát se odkazy na ní odstraní z webu (takže se tam nedostanou noví uživatelé ale ti kteří tam jsou odkázaní jsou v pohodě).

U tohohle videa je to trošku jinak, protože nefunguje už teď. Jestli najdete video které tomuhle odpovídá (například na youtube vyhledávání podle názvu) tak to můžete nahradit, jinak se to asi dá smazat (to bych musel udělat ručně v db).

Povedlo se mi ho na Amaře najít:
http://www.amara.org/en/videos/v9TyVzSc6jE9/info/multiplication-4-2-digit-times-1-digit-number/

Vypadá to, že toto 12 min video zrušili a nahradili ho dvěma 2-minovýma. Nikde nejde vygooglit - prostě už není.

jj, viděl jsi nový nástroj: https://report.khanovaskola.cz/ka ?

Oni těch videí v tichosti stahují docela dost a mě strašně mrzí, že od nich nevíme která a proč :frowning:

Většinou je ale odstraní pouze ze stránek KA. Toto video znepřístupnili i na YT. S tím jsem se ještě nesetkal.

This topic was automatically closed after 3 days. New replies are no longer allowed.