Správci předmětů – Přidání nového videa


(Daniel Hollas) #1

V tomto příspěvku je popsáno přidání nového videa z Reportu na web Khanovy školy. Celý proces lze rozdělit na 3 fáze: schválení titulků na Reportu, přidání videa na KŠ a zařazení videa do bloku. Poslední část bude vysvětlena v separátním příspěvku.

1. Schválení titulků na Reportu
Přejděte do aplikace report.khanovaskola.cz. Klikněte na odkaz Login v pravém horním rohu – budete přesměrováni na přihlášení na Khanově škole, případně budete rovnou přihlášeni. Pokud vám přihlášení nebude povoleno, požádejte někoho z již existujících správců, ať vás také nastaví jako správce nějakého bloku nebo schématu.

V Reportu najděte revizi, kterou chcete schválit. Klikněte na tlačítko Approve úplně dole na konci stránky. Stačí na něj klliknout a je to. :smile: Report vás potom upozorní, že je ještě třeba přidat video na KŠ manuálně. Pro další postup budeme potřebovat YouTube ID videa, které je úplně dole na stránce dané revize.

2. Přidání videa na KŠ

  • Jděte na stránku přidávání videí https://khanovaskola.cz/video-editor/ (musíte být přihlášeni). Je třeba vyplnit název a popisek videa. O tom, jak vyplňovat popisek se více dozvíte zde.
  • Do poslední kolonky vložte tzv. YouTube ID, které naleznete buď na Reportu, anebo v URL adrese videa na YouTube, kde následuje za „https://www.youtube.com/watch?v=“.
    Např. v URL https://www.youtube.com/watch?v=xKH1Evwu150 je YouTube ID xKH1Evwu150.
  • Pokud z nějakého důvodu nechcete ještě video zobrazovat návštěvníkům, tak odškrtněte políčko Zobrazit ve vyhledávání.

A to je vše!

O tom, jak lze přidat video do bloku, se dozvíte v tomto návodu.
Jak se vytváří schémata, se dozvíte v tomto návodu.


(Daniel Hollas) #4

Podrobnější informace

  • Video, které na stránky vložíte, už nebudete moci odstranit. Není to chyba, ale záměr. Pokud o nás například někdo píše v článku a odkazuje na videa, tak nechceme, aby tato videa z webu mizela a vedla na neplatné odkazy.
  • Staré nebo chybné video není dobré mít na stránkách, ale neřeší se to odstraněním ale tak, že staré video nahradíme novým a přitom zachováme odkaz. Nahrazení se provede změnou Youtube ID ve Video-editoru. Chybné video odstraníme z výukových bloků a schémat a nastavíme jako nevyhledatelné (checkbox na spodu Video-editoru). Tímto způsobem se omezí počet zhlédnutí videa na minimum, ale zároveň zůstane zachovaný odkaz.
  • Ve chvíli, kdy video uložíte, tak dostane své identifikační číslo, které se objeví na a URL videa https://khanovaskola.cz/video/2101-jmeno-videa (Pozn.: Pokud je video zařazeno ve schématu a bloku, tak v URL přibydou i lomítka a další čísla.) Důsledkem je, že i když je název videa v URL, tak nezáleží na tom, kolikrát ho přejmenujete. Tyto adresy vedou vždy na stejné video: https://khanovaskola.cz/video/2101 https://khanovaskola.cz/video/2101-jmeno-videa https://khanovaskola.cz/video/2101-jine-jmen