Stránka pro učitele

Přípomínám, že jsem na RVP webináři slíbili :angel: , že uděláme stránku pro učitele. :sunny:

https://khanovaskola.cz/pro-ucitele

Až se to tu trochu uklidní, tak bychom si měli dát nějaký deadline, do kterého to uděláme.

Nápady, co by se tam dalo dát:

  1. Odkaz na přeložený kurz Coursera. Schéma mám vytvořeno, jen je třeba dopřeložit a okorekturovat videa, což bude docela dost práce (hlavně s termíny). Možná bychom ale alespoň udělat ty úvodní videa, které mluví o různých typech blended learning.
    https://khanovaskola.cz/schema-editor/?schemaId=47

  2. Přeložit sérií videí o flipped clasroom, které zmiňovala Alča, přijdou mi dobrá a hlavně super-praktická.
    Odkaz na playlist videí na YT, diskuze zde na fóru

Podobných videí na YT je určitě více, např. na kanálu Edutopia

  1. Odkaz na webinář a případně napsat krátký článek na blog, kde by ten webinář byl shrnut. Nebo alespoň uploadovat prezentaci.

Nějaké další nápady?

3 Likes

Jen maličkost:

2 Likes

Ráda se zapojím. Tohle téma mě mimořádně zajímá. Takže dílčí cíle a jedem.

Velmi nahrubo jsem tu stránku nahodil. Představuji si to jako takový rozcestník pro učitele odkazující na různé materiály, například na bloky videí na KŠ. Odkaz na tento rozcestník bych dal do hlavního menu místo “Zkusím štěstí”. Zní to rozumně?

Mrkněte, zda je to takto ok. Samozřejmě tam teď trochu chybí ten samotný obsah, na kterém musíme zapracovat.

Design je teď stejný, jako na stránce o nás. Samozřejmě může být i zcela jiný a neotřelý, akorát že když bych ho měl dělat, tak mi to zabere hodně času, neboť na to nejsem expert. Připomínky k vizuální podobě jsou tedy vítány, ale v první iteraci bych je možná neimplementoval.

3 Likes

Mohla bych psát sem? Napsala bych sem nějaké info o setkání v Plzni a o setkání Scio kafe a odtud by měl být proklik, co myslíte?

Umíme a můžeme si udělat něco jako nástěnku českého týmu v rámci cs.khanacademy.org/resources? Kde bude třeba seznam blížících se akcí?

No, my jsme tu stránku pro učitele nikdy nesputili, a teď když máme KA, tak nevím, zda ji budeme spouštět. To co navrhuješ bude asi spíše pasovat na blog. Ale musím se nad tím zamyslet.