Zmatečnost v kategorii nesetříděných videí - nehoří

@Mikulas Včera večer jsem se usilovněji proklikával novým webem a narazil jsem na věc, která mi nepřijde příliš intuitivní. Týká se to nesetříděného obsahu a protože toho budeme mít ještě dlouho ještě hodně, možná by stálo za to s tím něco udělat.
Po prokliku na nesetříděný obsah u libovolného oboru (třeba zde) pro mě vůbec nebylo zřetelné, že se nesetříděný obsah vyskytuje už v blocích, které jsou propojené šipkami (tudíž mi evokují značnou setříděnost) a navíc v části zřetelně barevně odlišené od té, kde bych pod nadpisem čekal právě ona nesetříděná videa. Můj první dojem tedy byl, že v dané kategorii nemáme žádná nesetříděná videa. Protože vím, že tak tomu určitě není, tak jsem předpokládal, že se na seznam videí se dostanu přes aktivní prvek nejblíže nadpisu (tlačítko pokračovat), které mě ale hází už na konkrétní video.
Pro mě jako nového návštěvníka bylo tohle rozdělení velmi neintuitivní a to se považuji za zkušeného uživatele. Přispívá tomu jak barevné odlišení pozadí nadpis/obsah, tak možná i nadbytečné tlačítko Pokračovat (tuhle funkci už nyní plní možnosti na profilu), plus relativně velká mezera mezi nadpisem a obsahem.
Nevím, nakolik je moje zkušenost reprezentativní, pokud se shodnete na tom, že to není problém, tak s tím nebudu mít problém :smile:

1 Like

Díky za feedback. Myslíš tohle?


vs

Asi vim co říkáš, ale tohle je kompromis aby ten web fungoval co nejlíp, tak je i starý obsah ve schématech a blocích.

Ano, přesně tohle myslím. Předpokládal jsem, že tam půjde o nějaký kompromis, jen jsem si chtěl být jistý, že to neušlo pozornosti.
Možná by pomohlo, kdyby v tom nesetříděném materiálu defaultně nebyly ty šipky? Už jen proto, že pokud teď za sebe videa řadíme jinak, tak v nesetříděném obsahu nepomáhají, spíš naopak, a pro orientaci co zhruba následuje po čem slouží prostě to, jak jsou tam sebou jednotlivé bloky seřazeny.

Rozumím ale tyhle šipky jsou pořád podle mě lepší než žádné šipky. Není to úplně náhodně a je to větší informace. Porovnej s https://beta.khanovaskola.cz/schema/16-medicina a https://beta.khanovaskola.cz/schema/18-ekonomie. Pokud je tam nějaký mega fail v těch šipkách tak není problém to upravit.

This topic was automatically closed after 2 days. New replies are no longer allowed.