Další předměty na KŠ

@Mikulas @Ota

Koukal jsem se na editor předmětů a vypadá to, že jsou v plánu také zvlášt předměty pro ekonomii, biologii, historii a historii umění. Je to tak? (tohle je důležité vědět, bo se od toho trochu odvíjí design schémat).

V tuhle chvíli to vidím takto:

předmět historie: schémata: Historie, Rychlokurz historie a Velká Historie
předmět biologie: schémata: Biologie, Rychlokurz biologie a ekologie, schémeta z medicíny
předmět historie umění: schémata asi dle KA
Astronomii bych asi dal pod fyziku.

Dáva to takto smysl? @Milan @Olga @Marek

1 Like

Nechápu proč je to pro tebe zásadní. Tak jak si ostatní správci nadefinují a sestrojí schémata je na nich. Nikdo neříká, že pro každý zdroj videí musí být zvlášť schéma.

Resp. toto bych nejradši smazal, abys neovlivňoval představu ostatních správců kategorií.

Jinak: Ano, na každý obor bude kategorie, ale musí se protřídit materiály.

Jenom drobnost, abychom trochu rozlišili ty tři bloky dějepisu,
tak navrhuji např. Velký dějepisný projekt - na místo Velké historie…
Je to jenom slovíčkaření, vím. Ale zatímco Khan i Green jsou “jakože” tradiční, tak Big History Project má ambici učit zcela jinak…

Medicína má myslím už od listopadu slíbeno, že bude samostatnou kategorii, asi není úplně šťastné nechávat pod biologií… @mikulas o tom vi

Dan se ale pta na veci, se kterými dlouhodobě pomáhá
a na obory, kde bud se spravci uzce spolupracuje, nebo spravci proste chybi!

No nevím, možná by ta videa měla zůstat v nesetříděných, dokud na to neseženeme správce, který v tom má nadhled a dobře to vytřídí. (Nechávám k zamyšlení.)

Medicínu nechme na Markovi a Barči, plus @Marek jeden z překladatelů a velmi aktivních lidí je Matyáš Bayer, bavili jsme se teď na maratonu a ty jako správce medicíny bys mohl popřemýšlet, jestli by nemohl pomoci jako editor, určitě by si toho vážil.
A medicína bude mít samostatnou kategorii, nepatří pod biologii @danekhollas

Historii bych nechala na někom, kdo se tomu opravdu věnuje @Marek_Hlavac bohužel nefunguje, ale pokud něco, tak dejde všechna videa od Greena do jednoho bloku a ten zveřejněte. Tam je to výborně setříděné a navazuje! Dokud neseženeme někoho, kdo by se do toho dal.

Pokud to vyznělo, že překračuji jurisdikci, tak se omlouvám.
Tahle otázka vznikla na základě diskuse s Olgou o biologii.

Ano, až najdete editora, tak beru, ale popravdě: astronomie se protridi podle KA, tam neni co resit, Green je to same.
Zbytek historie jsem taky prochazel a je celkem jasne, jak to udelat. Az na to nekdo bude, at si to udela jak chce.

Je podle mě hloupé pořád na něco čekat, teď je ten nesetříděný obsah prostě nefunkční a podle mě zbytečně.

Jediné, na co si teda netroufám, je historie uměni, tam je v tom velky nepořádek obávám se.

1 Like

Astronomii si rád vezmu.

2 Likes

Bohužel musím potvrdit, že Dějiny umění jsou v mizerném stavu. Martě, která nám s původním členěním pomáhala, jsem psala několikrát, ale v posledním roce bez odezvy.

Pokud víte o někom,kdo oboru alespoň trochu rozumí, dejte vědět. Příp. @olga až se to bude hodit, můžeme dát na soc.sítě / jobs? Dík předem