Derek Muller v Olomouci

Pokračující diskuze z Sklad výzkumů a studií o vzdělávání:

Derek Muller (kanál Veritasium) bude 15.4. v Olomouci na festivalu Academia Film Olomouc!
Bohužel je to úterý, takže nepřijedu, ale alespoň @Olga by mohla? :smile:

@Olga je součástí týmu AFO :smiley: Takže, chceme kontakt? :smiley:

2 Likes

Na kanálu udává veritasium@gmail.com. No, mohla bys se mu zmínit, že bychom rádi překládali jeho videa a zda by o to stál (neřekne ne a třeba ti dá nějaký lepší kontakt :smiley: ). Každopádně zatím nic neslibuj.

@olga Oli, jestli budeš mít příležitost se s ním potkat, jdi do toho. Samozřejmě souhlasím s @ota. Představ nás, to nemůže nic pokazit a věřím, že to bude minimálně zajímavé setkání, když už ne prospěšné…

Výborně, tak jsem s ním mluvila (to už se mi tak moc nelíbí), ale jeho přednáška byla boží!
Máme mu napsat, on ted shání lidi na přeiklady, má na to vlastní stránku http://veritasium.subtitl.us/

A jestli mu chceš napsat, tak zmin AFO and Olga (that he met me), aspon si vzpomene. Nepochopila jsem, co jsou jeho podmínky a tak. Prý už jej v česku někdo překládá, @danekhollas ta vaše stránka?

Tak to je zhruba vše =)

Jo, překládají ho docela aktivně videacesky.cz.
Je teda otázka, zda tříštit naše síly v tuhletu chvíli a nepřenechat to tedy spíše překladatelům z videacesky.cz.
Ale sám ho rád příležitostně přeložím. Možná bych mu teda případně mohl napsat já, když jsem takto rozpolcen (ale pro videacesky uz jsem dlouho nic neprelozil). A hlavně si nebyla moc konkrétní, co ti říkal, tak nevím co napsat :smiley:

A co říkal na to, že jsme KhanAcademy. Nestěžoval si? :smiley:

@Olga Také mě zajímá, proč už se ti tolik nelíbí?

Celkem arogantní týpek.

V skutečnosti jsem nezmínila, že se zaměřujeme čistě na KA. Jeho zajímá to, že budou nadšenci překládat jeho videa, a že bude mít tak větší možnost zisku z reklam, které jsou součástí youtube. Takže jeho podmínka je opravdu, aby byl zachován jeho příjem. Nevím tedy, jestli vložením na naše stránky tak nebude tato možnost ztracena.

@danekhollas se rozhodni, jak uznáš za vhodné, co mu napíšeš. :slight_smile: Ještě mi kdyžtak pisni na FB