Podruhé v Olomouci - Překladatelský maraton na PřF UP 8. listopadu 2014

Jediná oficiální příležitost, jak se setkat s příznivci Khan Academy v češtině offline, jsou pravidelně pořádané překladatelské maratony. Během prvního maratonu v tomto akademickém roce se vydáme druhou listopadovou sobotu do Olomouce, přesněji na akademickou půdu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého.
Naší snahou bude dosáhnout, ne-li překonat loňský úspěch v účasti i počtu přeložených videí - na prvním ročníku se nás sešlo přes 50 překladatelů a opatřili jsme celkově 46 videí titulky.

Na maratonech nebývá žádná nuda. Foceno 2. listopadu 2013 v Olomouci

Na co se letos můžete těšit?

Začínáme již v devět hodin ráno a oficiální zakončení maratonu máme naplánováno na čvrtou hodinu odpolední. Můžete se přidat během celého dne, každý kousek přeloženého videa se počítá. :slight_smile:
Na oběd vás zveme. Abychom věděli, co dobrého byste si dali, registrujte se zde. Pár dní před maratonem vám rozešleme dotazník s výběrem jídel. Na celý den je zajištěno bohaté občerstvení, které bude minimálně srovnatelné s tím minulým (loňští účastníci již vědí, na co se těšit).
Během maratonu si můžete vyzkoušet tvorbu vlastních videí na tabletech a pro ty, kterým bude překládání málo, nabízíme možnost vyzkoušet si roli editora.
Za účast na maratonu udílíme certifikát jako doklad o dobrovolnické práci.

Nemějte strach, že je vaše angličtina nedostatečná. Můžete si vybrat z nepřeberného množství videí z různých oborů, kde anglický text překládáte do češtiny za pomoci svých znalostí a asistence naší či online překladačů.
Přineste si prosím sluchátka a svůj počítač (několik jich budeme mít na zapůjčení), ale hlavně nezapomeňte dobrou náladu. Podle zkušeností se vytvoří za těch několik hodin výborný kolektiv lidí a proto sobota maratonem neskončí, ale budeme s těmi, kteří se připojí, již neformálně pokračovat v blízké hospůdce.

Předběžně se tedy registrujte zde.
Zbývá jen otázka… setkáme se?

ALt

This topic was automatically closed 5 days after the last reply. New replies are no longer allowed.